WooCommerce entegrasyonu nedir ve e-ticarette ne gibi kolaylıklar sağlar oldukça merak konusu. Kendinize ait bir e-ticaret sitesi üzerinden satış yapmanın en zor taraflarından biri de web sitenize trafik çekmektir. Geri dönüşüm oranı yüksek bir trafik çekebilmek için kapsamlı bir dijital pazarlama çalışması yapmanız gerekir ve bu da ciddi maliyetlere neden olabilir. Bunun yerine pazaryerinde satış yapma seçeneğini tercih edebilirsiniz. Pazaryerleri hali hazırda milyonlarca ziyaretçi alan web siteleridir ve ürünlerinizi pazaryerlerinde listelemek hem satışlarınız hem de marka bilinirliğiniz açısından fayda sağlayabilir.

WooCommerce entegrasyonu ile WooCommerce e-ticaret sitenizdeki ürünleri kolay bir şekilde pazaryerlerine aktarabilir ve satışa sunabilirsiniz. Pazaryerlerindeki satışlarınızı, ürünlerinizi ve stoklarınızı kontrol edebilirsiniz. E-Ticaret sitenizi pazaryerlerinin avantajlarından faydalanarak büyütebilirsiniz. Aynı zamanda e-ticaret operasyonlarınızı otomatikleştirebilirsiniz.

WooCommerce entegrasyonu nedir ve e-ticaret işletmenize nasıl faydalar sağlar bu yazımızda ele alacağız.

WooCommerce Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

WooCommerce entegrasyonu, WooCommerce ve pazaryerlerinde yaptığınız satışları tek bir panel üzerinden yönetmenizi sağlayan bir e-ticaret programıdır. Hem kendi e-ticaret sitenizde hem de pazaryerlerinde satış yapıyorsanız, tüm satışları her panelden ayrı ayrı yönetmeniz gerekir. Bu çok fazla vakit ve emek harcamanıza neden olabilir. Entegrasyon programı kullanarak bu zahmetli işlemleri tek bir panel üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Entegrasyon programı ürün ve stok yönetimi, XML entegrasyonu, kargo yönetimi, e-fatura gibi birçok e-ticaret işlemini otomatikleştirir. Perakende satışta özellikle stok yönetimi gibi işlemler çok fazla vakit alabilir. Özellikle birden çok pazaryerinde satışlarınız var ise stoklarınızı senkronize bir şekilde yönetmeniz gerekir. Her bir panelden bu işlemi tek tek yapmak yerine pazaryeri entegrasyonu ile tüm stoklarınızı otomatik olarak yönetebilirsiniz. Bunun yanında pek çok özellik sunan pazaryeri entegrasyon programı özellikleri nelerdir inceleyelim.

WooCommerce entegrasyonu nedir?

ikas WooCommerce Entegrasyon Programı Özellikleri

ikas pazaryeri entegrasyonu ile e-ticaret sitenizdeki ve pazaryerlerindeki ürünlerinizi kolayca yönetebilirsiniz. ikas pazaryeri entegrasyonu çok sade ve kullanışlı bir ara yüze sahiptir. Böylece tüm işlemlerinizi çok basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. ikas WooCommerce entegrasyonu ile e-ticaret operasyonlarınızı otomatikleştirebilir, işletmenizi daha verimli bir hale getirebilirsiniz.

ikas WooCommerce entegrasyonu ile kolayca gerçekleştirebileceğiniz işlemlerden bazıları şunlardır;

WooCommerce XML entegrasyonu

WooCommerce XML entegrasyonu

ikas paneli üzerinden ürünlerinizi XML formatında hızlı bir şekilde web sitenize aktarabilirsiniz. XML formatında oluşturduğunuz ürün isimleri, fiyatlar, ürün varyasyonları, stok adetleri gibi bilgiler dakikalar içerisinde WooCommerce sitenize aktarılır. Aynı zamanda bu XML entegrasyonu kullanarak tüm pazaryerlerine ürünlerinizi aktarabilir ve satışa açabilirsiniz.

WooCommerce kargo entegrasyonu

WooCommerce web sitenizden yada pazaryerlerinden yaptığınız her satış için ikas otomatik olarak kargo barkodu oluşturur. Ayrıca ikas üzerinden kargo süreçlerinizi takip edebilirsiniz. ikas’ın sağladığı bir diğer avantaj ise kargo etiketlerini kendiniz tasarlayabilmeniz. Kargo etiketinin üzerinde yer alacak bilgilere siz karar verebilir, logonuzu yerleştirebilirsiniz. Termal yazıcı ile bu etiketi bastırabilir ve kargo paketinin üzerine yapıştırabilirsiniz.

WooCommerce muhasebe entegrasyonu

WooCommerce muhasebe entegrasyonu

ikas ile yaptığınız tüm satışlara kolayca e-fatura oluşturabilirsiniz. E-fatura şablonunuzu ikas’a yükleyerek yaptığınız satışların faturasını online olarak kesebilir ve müşterinize e-posta yoluyla iletebilirsiniz. Böylece hem faturalandırma işlemini saniyeler içerisinde gerçekleştirebilir hem de çevreyi korumaya katkıda bulunabilirsiniz.

WooCommerce pazaryeri entegrasyonu

Ürün ve Satış Yönetimi

Pazaryerlerinde satış yaparken her pazaryerindeki ürünlerinizi ayrı ayrı yönetmeniz, stok durumlarını kontrol etmeniz gerekir. Örnek olarak bir ürünü hem n11’de hem hepsiburada’da satıyorsanız, ürün n11’de satıldığında, hepsiburada’daki stok durumunu da manuel olarak güncellemeniz gerekir. ikas WooCommerce entegrasyonu ile bu işlem artık tarihe karışıyor. ikas, tüm pazaryerlerindeki ürünlerinizi eş zamanlı olarak yönetir. Bir pazaryerinde satış olduğunda, o ürünün stokunu otomatik olarak bütün pazaryerlerinde günceller. Böylece e-ticaretin zahmetli işlemlerini kolayca halledersiniz.

WooCommerce entegrasyonu ile WooCommerce sitenizde yer alan tüm ürünleri pazaryerlerine dakikalar içerisinde aktarabilirsiniz. Her bir pazaryerine ayrı ayrı girip ürün eklemek zorunda kalmazsınız.

ikas WooCommerce pazaryeri entegrasyonu daha birçok e-ticaret işleminizi otomatikleştirir.

WooCommerce Entegrasyonu Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

ikas WooCommerce entegrasyonu kullanarak e-ticaret işletmenizi çok daha verimli bir hale getirebilirsiniz. Pazaryeri entegrasyon programı kullanmanın bazı avantajları şunlardır;

  • Hiçbir pazaryerindeki fırsatı kaçırmazsınız. Ürünlerinizi tüm pazaryerlerinde kolayca listeleyebilirsiniz.
  • Stok sayımı ve yönetimi gibi gereksiz vakit alan işlemlerle uğraşmazsınız.
  • E-fatura sistemi ile faturalandırma süreçlerini çok daha hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.
  • Satışlarınızı tek bir panel üzerinden takip ederek hiç bir satışı kaçırmaz ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutabilirsiniz.
  • WooCommerce kargo entegrasyonu ile kargo işlemlerinizi kolay ve profesyonel bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

ikas WooCommerce Pazaryeri Entegrasyonunu 14 gün ücretsiz deneyin!

ikas ile e-ticaret sitenizdeki ve pazaryerindeki ürünlerinizi tek bir panelden yönetin! Toplu ürün yükleme, toplu fiyat belirleme ve satış yönetimi gibi birçok işlemi kolayca yapabilir, e-ticaret raporlarınızı görebilirsiniz.

ikas'ı ücretsiz denemek için tıklayın!