Aslına bakacak olursanız, web tabanlı uygulamalar ya da bulut teknolojisi yeni kavramlar değil. Bulut tabanlı uygulama en basit anlatımıyla, programın ya da uygulamanın verilerinin internet üzerinden erişilebilmesi ve saklanabilmesi anlamına gelir.

Bulut teknolojisi, perakendeden sağlık sektörüne kadar pek çok endüstriyi olumlu yönde etkiliyor. Bu yazımızda esnaflar, küçük işletmeler ve hatta kurumsal firmalar için için bulut tabanlı mağaza programı kullanmanın faydalarını inceliyoruz.

Sürpriz Maliyetler Yoktur

Çoğu teknoloji geleneksel olarak, sisteme ek bir takım kurulum, bakım gibi ekstra maliyetlerle gelir, böyle bir durum bulut tabanlı uygulamalarda yoktur. Bulut tabanlı uygulamalar internet üzerinden çalıştıkları için siz nerede olursanız olun, hangi işletim sistemini kullanırsanız kullanın her yerden kullanımınıza açıktır. Bu sayede ekstra bir yatırım yapmadan hali hazırda kullandığınız donanımlarla bulut tabanlı herhangi bir mağaza yönetim uygulamasını ya da ikasPOS‘u kullanabilirsiniz. 😊

Değişiklikler Anında Gerçekleşir

Sisteminizi eğer stok takibi gibi kritik işlemlerde kullanıyorsanız anlık değişimler sizin için oldukça önemlidir. Satış yaparken ürün fiyatının arka ofis üzerinden yönetici tarafından gerçekleştiği senaryoda bulut tabanlı uygulamalar hiç sıkıntısız ürün fiyatını satış sırasında güncellerken, geleneksel sistemler güncelleme işlemi yapmayarak ürünü eski fiyattan satabilir.

Bulut tabanlı uygulamalar bu sayede ürün güncellemelerini sıkıntısız bir şekilde gerçekleştirmenize imkan sağlar.

Programınız Her Zaman Güncel

Bulut tabanlı mağaza programları kendilerini sürekli geliştirir ve günceller. Web tabanlı uygulamalarda kurulum gibi dertli süreçler yoktur, sistem kendini otomatik olarak günceller ve size sadece yeni özellikleri kullanmak kalır. Üstelik güncellemeler için ekstra para ödemezsiniz. Dilerseniz bulut tabanlı ikasPOS’ta deneme hesabı oluşturarak en güncel özelliklere her zaman sahip bir mağaza programına sahip olabilirsiniz.

İşinizle Birlikte Kolaylıkla Büyütün

İster yeni bir şube, ister tatil sezonunda dönemsel bir mağaza açın; işletmeniz büyüdükçe ve geliştikçe bulut tabanlı uygulamalar tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Yeni bir şube açmak ya da yeni bir terminal eklemek çok kolaydır ve kullanıcılar için hiç problem yaratmaz. Üstelik yeni şube kurulumu ya da terminal açmak sadece saniyeler sürer.

Nereye Giderseniz Oraya Götürün

Bulut tabanlı olması demek, sisteminizin mobil ve taşınabilir olması demektir. Siz nereye giderseniz sisteminiz de sizinle birlikte gelir. Bulut tabanlı POS kullanan işletmeler, mağaza dışından herhangi bir noktadan satışlarını kontrol etmek, hatta satış yapmak isterse tek yapmaları gereken şey,akıllı telefonlarından ya da bilgisayarlarından uygulamaya giriş yapmak olacaktır.

Verilerinizi Donanım Arızalarından Korur

Bulut tabanlı uygulamalar, donanım bağımlılığından kurtulmanızı sağlar. Bilgisayarınız, iPad’iniz ya da iPhone’unuz bozulursa, verileriniz zarar görmeden bulutta kalır. İşletmeniz için önemli tüm verileriniz; müşteriler, çalışanlar, stok ve satış verileriniz donanımınızın bozulması, yanması gibi durumlara rağmen güvenli bir şekilde saklanır.

Eğer uygulamayı kullandığınız tabletiniz ya da bilgisayarınız bozulursa tek yapmanız gereken şey yeni bir tablet ya da bilgisayar alarak uygulamaya giriş yapmak, işte bu kadar basit!

Bu yazımızda işletmeler için bulut tabanlı uygulamaların faydasından bahsettik. Eğer siz de hala geleneksek mağaza yönetim programlarından kullanıyorsanız bulut tabanlı bir uygulamaya geçmenin zamanı geldi geçiyor.