Eğer moda/tekstil alanında e-ticaret yapıyorsanız veya yapmayı düşünüyorsanız, bu alanda Türkiye’nin bir numaralı pazaryeri olan Trendyol’da mağaza açmak satışlarınızı artırmanızı ve işinizi büyütmenizi sağlayacak. 2018 yılında Alibaba ile ticari ortaklık kuran Trendyol, bu tarihten beri sürekli olarak büyüyor ve bünyesindeki satıcıların satışlarını artırıyor. Bu bakımdan, maliyet hesabınızı doğru yaparsanız Trendyol’da satış yapmak, e-ticaret için son derece avantajlı. Maliyet hesabınızı doğru yapabilmek için Trendyol’da satış yapmadan önce, Trendyol komisyon oranlarını gözden geçirmeyi unutmayın.

Üstüne üstlük, Trendyol’da mağaza açmak da ürün listelemek de son derece kolay!

Trendyol’da mağaza açmak için ne yapmalısınız?

Eğer hali hazırda bir şirket sahibiyseniz, Trendyol’da mağaza açmak için yalnızca Trendyol Satıcı Başvuru Formu‘nu doldurmanız yeterli. Trendyol’da mağaza açabilmek için mutlaka bir şirket kimliği gerekiyor. Bu nedenle eğer şirket sahibi değilseniz, öncelikle bir şirket kurmalısınız. Trendyol’da satış yapmak için illa bir limited veya anonim şirketi sahibi olmanıza gerek yok. Bir şahıs şirketi kurarak da Trendyol’da satış yapabilirsiniz.

Trendyol Satıcı Başvuru Formu’nda istenen bilgiler şunlar:

  • Şirket Ticari Unvanı (Vergi levhasında bulunan unvan)
  • Şirket Türü
  • Vergi Kimlik Numarası
  • Ticari Sicil Numarası
  • Satış Yapılacak Kategori
  • Satıcının Adı Soyadı ve Cep Telefonu Numarası

Not: Satış yaptığınız diğer pazaryerlerindeki dükkanlarınızın ve eğer varsa e-ticaret sitenizin adres linkini de Trendyol Satıcı Başvuru formunda belirtmeniz, başvurunuzun onaylanma ihtimalini artıracak ve onay sürecinin kısalmasını sağlayacaktır.

Trendyol’da Satış Yapmak size nasıl bir avantaj sağlayacak?

E-ticarette en önemli sorun, mağazanıza trafik çekebilmek. Yani potansiyel müşteriler bulabilmek. 2019 yılında Türkiye’nin en çok trafik alan pazaryerlerinden biri olan, hatta bu konuda başı çeken Trendyol’da mağaza açıp ürün listeleyerek e-ticaret mağazanıza yüksek miktarda trafik çekebilir ve ürünlerinizi alacak binlerce potansiyel müşteriye erişebilirsiniz.

Trendyol mağazanızı ikas ile yönetin!

ikas pazaryeri entegrasyonu sayesinde Trendyol mağazanızdaki sipariş ve satışlarınızı kolayca takip edebilir ve herhangi bir yerdeki sanal stokunuzu Trendyol mağazanıza kolayca aktarabilirsiniz. Üstelik birden fazla pazaryerinde satış yapıyorsanız, ikas ile yalnızca Trendyol mağazanızı değil, tüm pazaryerlerindeki mağazalarınızın sipariş, satış ve stoklarını tek uygulamadan yönetebilirsiniz!

ikas pazaryeri entegrasyonunu şimdi 14 gün ücretsiz deneyin!

Pazaryerleri hakkında ilginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

n11’de Mağaza Açmak İçin Yapmanız Gerekenler

Hepsiburada’da Mağaza Açmak İçin Güncel Rehber

Pazaryeri API Bilgilerine Nasıl Ulaşılır?