E-ticarette var olan rekabet ortamında, kendinize pay alabilmek için ürünlerinizi n11’de satışa çıkarmayı mı düşünüyorsunuz? Bunun için önce n11’de kendinize bir mağaza açmanız gerekiyor.

Eğer bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek istiyorsanız, doğru yerdesiniz! Bu yazıda, size n11’de mağaza açmak için gereken şartları, hangi evraklara ihtiyacınız olduğunu ve ücret ödeyip ödemeyeceğinizi anlattık.

n11’de mağaza açma ücreti nedir?

n11’de mağaza açmak, tıpkı GittiGidiyor ve Hepsiburada’da olduğu gibi ücretsiz. İlerleyen maddelerde belirttiğimiz şartları karşılıyorsanız, herhangi bir ücret ödemeden siz de n11’de bir mağaza açabilirsiniz.

n11’de mağaza açma şartları neler?

n11’de mağaza açmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Ancak, n11’de mağaza açmak için tıpkı Hepsiburada’da mağaza açmak için olduğu gibi bir şirket olmak gerekiyor.

Bu; şahıs şirketi, anonim şirketi, limited şirketi, komandit şirketler veya adi ortaklıklar olabilir. Kısacası herhangi bir ölçekte şirket sahibi veya ortağı iseniz n11’de mağaza açabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, n11 satıcı üyelik sözleşmesini doldurmak. 

n11 üyelik sözleşmesi

n11’de mağaza açmak için gerekli evraklar neler?

n11’de açacağınız mağaza tipine göre, sizden platformun kendi sunduğu satıcı sözleşmesinin yanı sıra beyan etmeniz gereken farklı evraklar da isteniyor. Hem şahıs hem diğer şirket tiplerinin tamamı için ortak istenen n11’in kendi “Çalışma Mali Şart ve Prensipleri Komisyon Anlaşması” ve “Satıcı İlan ve İşlem Sözleşmesi” haricinde, farklı şirket tipleri için gereken evrakları şu şekilde listeleyebiliriz:

Anonim, Limited, Komandit Şirketler ve Adi Ortaklıklar için:

 • Güncel Faaliyet Belgesi: Son 6 aya ait.
 • İşletme Vergi Levhası: İçinde bulunulan veya bir önceki vergi yılına ait.
 • Şirket Kuruluş Ticaret Sicil Gazetesi: Unvan ve adres bilgileri; kaşe, vergi levhası ve faaliyet belgesi ile uyumlu.
 • İmza Sirküleri: Geçerlilik süresi dolmamış (İmza sirkülerinin ne olduğu ve nasıl alınabileceğini öğrenmek için tıklayın.)
 • Ortaklık Sözleşmesi: Yalnızca adi ortaklıklar için.

Şahıs Şirketleri için:

 • Güncel Faaliyet Belgesi: Son 6 aya ait.
 • Vergi Levhası: İçinde bulunulan veya bir önceki vergi yılına ait.
 • İmza Sirküleri: Geçerlilik süresi dolmamış
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi: Önlü arkalı.

n11’de mağaza açmak için ilk adımda üyelik formunu doldurduktan sonra, üyelik aktivasyonu için formda girmiş olduğunuz telefon numarasına gelen kod ile doğrulamanızı yapın. Bir sonraki adımda ise yukarıda listelemiş olduğumuz belgeleri tek tek sisteme yükledikten sonra “Evrakları Onaya Gönder” butonuna tıklamanız gerekiyor.

n11’de ürün listeleme ücretleri nedir?

Mağazanız açıldıktan sonra n11, size 3 bine kadar ürünü ücretsiz listeleme hakkı veriyor. Eğer bundan daha fazla ürün listelemek istiyorsanız, ek listeleme paketlerinden satın almanız gerekiyor. n11 ek ürün listeleme paketleri ve paket ücretleri şöyle:

 • Mini Paket: Size, 8 ₺’ye 100 ürün listeleme hakkı veriyor.
 • Standart Paket: Size, 40 ₺’ye 500 ürün listeleme hakkı veriyor.
 • Pro Paket: Size, 80 ₺’ye 1000 ürün listeleme hakkı veriyor.
 • Mega Paket: Size, 400 ₺’te 3,000 ürün listeleme hakkı veriyor.
 • Ultra Paket: Size, 800 ₺’ye 10,000 ürün listeleme hakkı veriyor.

Bu ek listeleme paketleri, n11 tarafından 1 aylık olarak tanımlanıyor ve her ay başı yenilenmesi gerekiyor. Aksi halde, 3,000 olan listeleme hakkının üzerine eklenen ürünler satışa kapatılıyor.

Neden n11’de mağaza açmalısınız?

GittiGidiyor ve Hepsiburada’da mağaza açma prosedürlerini anlattığımız yazılarımızda da dediğimiz gibi, e-ticarette var olabilmek işinizin geleceği için çok önemli! E-ticarette var olabilmenin en verimli yollarının başında da hali hazırda yüz binlerce müşterinin her gün ziyaret ettiği ve ürününüzün potansiyel müşteriler tarafından kolayca bulunma ihtimali en yüksek olan pazaryerleri geliyor.

13 milyon toplam üyesi bulunan ve yalnızca geçen yıl 81,2 milyon ürünün satıldığı n11’de mağaza açmanız demek, ürünlerinizi potansiyel müşterileriniz ile kolayca buluşturmanız anlamına geliyor.

n11 mağazanızı ikas pazaryeri entegrasyonu ile yönetin!

Yalnızca n11 değil, Trendyol, GittiGidiyor ve Hepsiburada mağazalarınızı ikas pazaryeri entegrasyonu ile tek bir uygulamadan yöneterek, hem zamandan hem efordan tasarruf edebilirsiniz. ikas pazaryeri entegrasyonu, sizi her farklı pazaryerine aynı ürünleri tek tek girmekten, gerçekleşen her satışta bir uygulamadan çıkıp diğerine girmekten kurtarıyor.

Tüm stokunuzu ikas üzerinden tüm pazaryerlerinde tek tuşla listeleyebilir, tüm pazaryerlerindeki satışlarınızı ikas üzerinden takip edebilir ve yönetebilirsiniz. Bir pazaryerinde listeli olan ürünlerinizi tek tuşla ikas’a aktarabilir ve yine tek tuşla diğer pazaryerlerine açabilirsiniz.

n11 ve diğer tüm tüm pazaryerlerindeki mağazalarınızı kolayca yönetebilmek için şimdi ikas’ı ücretsiz deneyin.

İlgilenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Hepsiburada’da Mağaza Açmak İçin Güncel Rehber

GittiGidiyor’da Mağaza Açma ve Ürün Listeleme Rehberi