ikasPOS, her geçen gün yaptığı güncellemelerle işleri kolaylaştıracak yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Bu yazımızda bir kaç yeni güncellememizden bahsetmek istiyoruz. ikas Yönetim Paneli ekranına “Raporlar” adı altında 3 yeni sekme ekledik. Artık işletmenizin performasını daha detaylı olarak ikas Yönetim Paneli’nden görebileceğiniz gibi, raporlarınızı dışarı aktararak Excel formatında da görebilirsiniz. Bu güncellemeyle birlikte gelen özelliklerimizin listesi:

  1. Kasa Hareket Raporları
  2. Satış Raporları
  3. Stok Raporları
  1. Kasa Hareket Raporları:

Kasa hareket raporu sayesinde şubelerinizdeki tüm terminallerde yapılan kasa işlemlerinin detaylarını görüntülüleyebilirsiniz. Kasa hareketleri ve satış raporları gün sonunda mail adresinize gelen kasa hareketlerine ek olarak yapılmış bir güncellemedir. Kasa hareketleri içerisinde, analizlerinizi daha iyi yapabilmek için belli bir gün ya da tarih aralığı seçebilirsiniz.

 

Kasa Hareketleri nasıl kullanılır? rehberine ulaşmak için tıklayın.

  1. Satış Raporları:

Satış Raporları sekmesinde rapor türünüzü Ürün, Kategori, Marka ya da Tedarikçi olmak üzere 4 farklı kategoride inceleyebilirsiniz.

Ana Metrikler butonu ile işletmenize ait finansal metrikleri 6 farklı kategoride inceleyebilirsiniz.

ikas’ta satış raporu nasıl oluşturulur? rehberine ulaşmak için tıklayın.

 

  1. Stok Raporları:

Stok Raporları sayesinde envanteriniz üzerindeki tüm kontrol sizin elinizde. Hangi üründen ne kadar kalmış, hangi ürünün stok sayısı kritik durumda rahatlıkla görebilirsiniz. Aynı zamanda belirlediğiniz stok seviyesine düşen ürünleri de stok raporlarından görüntüleyebilirsiniz. Ürün Adı sekmesinin yanındaki ‘+’ butonu ile Şube, Barkod, SKU gibi detayları da raporunuza tek tuşla ekleyebilirsiniz.

Stok raporlarını nasıl görüntüleyebilirim? rehberine ulaşmak için tıklayın.