Hepsiburada, Amazon'un dünyada yıllardır verdiği fulfillment (lojistik) hizmetini ülkemizde vermeye hazırlanıyor! Hepsiburada, 7 Şubat 2020'de satıcılara gönderdiği bir e-posta ile Hepsiburada Fulfillment Operasyonu'nu başlatmaya hazırlandıklarının duyurusunu yaptı.

Hepsiburada Fulfillment (lojistik) Operasyonu, satıcılara şu avantajları sunacak:

  • Ürün depolama ve paketleme hizmeti.
  • Türkiye'de 81 ile düşük maliyetli kargo gönderim imkanı.
  • Yurt dışına kargo gönderim imkanı.
  • Avantajlı pazarlama imkanları.
  • Müşteri hizmetleri desteği.
  • Satış raporları ve analizleri.
  • Muhasebe desteği.

Hepsiburada Fulfillment Operasyonu nasıl çalışacak?

Satıcılar tarafından Hepsiburada Operasyon Merkezi'ne gönderilen ürünler, Hepsiburada ekipleri tarafından kalite ve doğruluğu kontrol edildikten sonra kategorilerine ayrılarak depolanacak. Bu aşamadan sonra, satıcının hiçbir sorumluluğu kalmıyor.

Sipariş edilen ürünler, doğrudan Hepsiburada tarafından paketlenecek, faturalandırılacak ve alıcılara kargolanacak. Ürünler Hepsiburada Operasyon Merkezi'ne kabul edilirken kalite kontrol testinden geçtiği ve uygun olmayan ürünler daha en başından satıcıya geri gönderildiğinden, müşteri hizmetleri ve ürün iade konularıyla da Hepsiburada ilgilenecek.

Hepsiburada Fulfillment Operasyonu'ndan yararlanan satıcıların ürünleri, alıcılara Hepsijet, Aras, Horoz veya PTT Kargo ile gönderilecek. Kargo ücretleri yine satıcılardan alınacak olsa da standart kargo anlaşmalarına kıyasla çok daha avantajlı bir maliyetle olacağı, Hepsiburada tarafından belirtiliyor.

Hepsiburada Fulfillment Operasyonu kullanıcılarına özel öne çıkarma özelliği

Tıpkı Amazon FBA'de olduğu gibi, Hepsiburada da kendi fulfillment hizmetinden yararlanan satıcıların ürünlerini aramalarda, fırsat bölümlerinde ve diğer alt kategori listelerinde öne çıkaracak.

Hepsiburada, sitede önce çıkarma imkanlarının yanı sıra fulfillment hizmeti kullanıcılarına, müşterilere ücretsiz insert gönderimi ve farklı pazarlama imkanları da sunacak.

Yurt dışına ihracat ve gönderim imkanı

Hepsiburada Fulfillment Operasyonu'nun Hepsiburada satıcılarına sunacağı bir diğer olanak da çok daha hesaplı maliyetlerle ihracat yapabilme fırsatı. Hepsiburada Fulfillment Operasyonu'nu kullanan satıcıların ürünleri, çok daha hesaplı maliyetlerle yurt dışındaki alıcılara kargolanacak.