Hepsiburada entegrasyonu, pazaryeri mağazalarınızı tek bir panel üzerinden eş zamanlı olarak yönetmenizi sağlayan bir sistemdir. E-Ticaret operasyonlarınızı, satış, kargo, faturalandırma ve stok kontrolü gibi işlemlerinizi yönetebilir ve Hepsiburada mağazanıza ürünlerinizi kolayca aktarabilirsiniz. Daha birçok özelliğe sahip Hepsiburada entegrasyonu, zamandan ve efordan tasarruf etmenizi sağlar.

Hepsiburada entegrasyonu ile tüm pazaryeri mağazalarınız eşzamanlı olarak çalışır. Hepsiburada mağazanızda yer alan ürünleri kolayca n11, Trendyol gibi diğer pazaryeri mağazalarına aktarabilirsiniz. Tüm pazaryeri mağazalarınızı tek bir panelden yönetebilirsiniz. Entegrasyon programı stok güncelleme, faturalandırma, ürün yönetimi gibi işlemleri otomatik olarak gerçekleştirir.

Hepsiburada entegrasyonu nedir, neden entegrasyon programı kullanmalısınız ve sahip olacağınız özellikler nelerdir birlikte inceleyelim.

Hepsiburada’da satış yapmak

1998 yılından beri faaliyet gösteren Hepsiburada, günümüzde en çok kullanılan e-ticaret pazaryerlerinden biridir. 30 farklı kategoride 14 milyondan fazla ürün sunan Hepsiburada, perakende tedarikçilerinin dijital satışlarından önemli bir rol oynuyor. Fulfillment, Hepsijet ve Hepsiexpress gibi servisleri bulunan Hepsiburada, her ay ortalama 85 milyon ziyaret ile ülkemizde en çok ziyaret alan web sitelerinden biridir.

Hepsiburada mağaza açmak hakkında daha fazla bilgiyi "Hepsiburada mağaza açmak için güncel rehber!" yazımızda bulabilirsiniz!
Hepsiburada entegrasyonu
Hepsiburada entegrasyonu

Hepsiburada’da satış yapmak çoğu perakendeci için iyi bir fırsat sunmakta. Milyonlarca kişilik ziyaret trafiği ile ürünlerinizi daha fazla kişiye ulaştırmanızı sağlayan Hepsiburada’da mağaza açarak satışlarınızı artırabilirsiniz. Hepsiburada mağazanızı daha verimli kullanmak ve kontrol altında tutmak için de Hepsiburada entegrasyonu kullanabilirsiniz.

Entegrasyon nedir?

Kökeni Fransızca olan “entegrasyon” kelimesinin dilimizdeki sözlük anlamı “bütünleştirme” olarak belirlenmiş. E-Ticaret için kullanılan “entegrasyon” kelimesi ise sistem entegrasyonu anlamına geliyor. Sistem entegrasyonu, birden fazla programın yada sistemin bir bütün halinde çalışmasını sağlar. Hem e-ticaret satış sistemini, hem de muhasebe, pazarlama, raporlama gibi diğer işletme sistemlerini tek platformda birleştirir. Tüm sistemlere ayrı ayrı erişim sağlamak yerine tek bir sistem üzerinden tüm işletmenizi yönetebilirsiniz.

Hepsiburada entegrasyonu
Hepsiburada entegrasyonu

Hepsiburada entegrasyonu nedir?

Hepsiburada entegrasyonu, e-ticaret sitenizi ve pazaryeri mağazalarınızı bulut tabanlı sistemle tek bir panelden yönetmenizi sağlayan programdır. E-Ticaret siteniz olmadan sadece pazaryeri mağazaları ile de kullanabileceğiniz bu Hepsiburada entegrasyonu ile tüm pazaryeri mağazalarınızı eş zamanlı olarak yönetebilirsiniz.

Hepsiburada entegrasyonu özellikleri nelerdir?

Hepsiburada entegrasyonu stok ve ürün yönetimi, e-fatura, kargo yönetimi ve toplu ürün yükleme gibi özelliklere sahiptir;

 • Hepsiburada toplu ürün yükleme

Ürün sayısı fazla olan tedarikçiler için ürünlerini yüklemek çok fazla vakit alan bir iştir. Özellikle birden çok pazaryerinde faaliyet gösteriyorsanız, her bir pazaryeri ayrı ayrı yükleme yapılması gerekir. Bu işlem yorucu olmasının yanı sıra karışıklıklara da neden olabilmekte. Hepsiburada entegrasyonu, tüm ürünlerinizi istediğiniz pazaryerlerine toplu olarak yüklemenizi sağlar. Ürünlerinizi ikas e-ticaret entegrasyonu paneline XML formatında hızlıca yükledikten sonra n11, Trendyol, Hepsiburada ve Gittigidiyor gibi pazaryerlerine dakikalar içerisinde toplu olarak aktarabilirsiniz.

Hepsiburada entegrasyonu
 • Sipariş yönetimi

Birden çok pazaryerinde satış yaparken farklı kanallardan gelen satışları takip etmek zorlayıcı olabilir. ikas e-ticaret entegrasyonu, tüm satışlarınızı tek bir panelde listeler. Yapılan satışlar, iadeler, sipariş durumları gibi bilgilere tek bir pencereden ulaşabilirsiniz. Böylece hiçbir satışı kaçırmaz ve tüm pazaryerleri mağazalarınızdaki gelişmeleri kolayca takip edebilirsiniz.

Hepsiburada entegrasyonu
Hepsiburada entegrasyonu
 • Stok yönetimi

Yazının başında da örneklendirdiğimiz şekilde, birden çok pazaryeri arasında satış yaparken stoklarınızı kontrol altına tutmak çok zordur. Bir pazaryerinde satış yaptıktan sonra, ürünün satışta olduğu diğer tüm dijital mağazalarda ürünün stok durumunu tek tek güncellemeniz gerekir. Bu durum hem çok fazla vakit ve efora neden oluyor hem de stokların verimliliğini olumsuz etkiliyor. ikas Hepsiburada entegrasyonu ile stok sayım ve güncelleme derdi tarihe karışıyor.

Örnekle açıklamak gerekirse, Trendyol’dan bir t-shirt sattığınızda, bu t-shirtun satışa açık olduğu n11, Hepsiburada gibi diğer pazaryerlerinde ürünün stok durumu otomatik olarak güncellenir. Bir ürünün stoku kritik seviyeye düştüğünde otomatik olarak uyarı verir. Böylece tüm ürünlerinizin stok durumlarını kolayca kontrol altında tutabilirsiniz.

ikas Hepsiburada entegrasyonu
ikas Hepsiburada entegrasyonu
 • Pazaryeri mağazanızı cep telefonunuzdan yönetin!

ikas pazaryeri entegrasyonunun bir özelliği olan "ikasBoss" uygulaması ile mağazanıza ait anlık verileri ve raporları akıllı cihazınızdan takip edebilirsiniz. Böylece işletmenizde yaşanan gelişmeleri kaçırmazsınız.

ikas Hepsiburada entegrasyonu
ikas Hepsiburada entegrasyonu
 • Hepsiburada komisyon raporları

Her pazaryerinin komisyon oranı her bir kategoriye göre değişiklik göstermektedir. Birden çok pazaryerinde ve kategoride satış yapmanız durumunda ürünleriniz için farklı komisyon oranı ödemeniz gerekir. Bu durum da ödediğiniz komisyon tutarını hesaplamayı zorlaştırır. ikas pazaryeri entegrasyonu ile pazaryerlerine ödediğiniz komisyon oranlarını takip edebilirsiniz.

Hepsiburada komisyon oranları hakkında daha fazla bilgiyi "Hepsiburada komisyon oranları" yazımızda bulabilirsiniz!
 • E-Fatura entegrasyonu

Paraşüt entegrasyonu ile satışlarınıza otomatik olarak e-fatura oluşturabilir, geçmiş faturalarınızı görüntüleyebilir ve raporlar oluşturabilirsiniz. Böylece ön muhasebe işlemleriniz hız kazanırken, müşteri memnuniyetiniz artar.

E-Fatura hakkında daha fazla bilgiyi "E-Fatura nedir?" yazımızda bulabilirsiniz!
Hepsiburada entegrasyonu
Hepsiburada entegrasyonu
 • OpenCart kargo entegrasyonu

E-Ticarette kargo operasyonları müşteri memnuniyeti açısından önem taşır. ikas e-ticaret entegrasyonunun bir özelliği olan kargo entegrasyonu, satılan ürünlerinizin kargo süreçlerini tek bir panelden takip etmenizi sağlar. Tüm pazaryerlerindeki satışların kargo durumlarını görebilir, satılan ürünleriniz için kargo etiketi bastırabilirsiniz.

Kargo operasyonları hakkında daha fazla bilgi almak için "E-Ticarette kargo operasyonları" yazımızı okuyabilirsiniz!

Hepsiburada mağazası açmak için ne gerekir?

Hepsiburada ile satış yapmak istiyorsanız “Hepsiburada mağazası” açmanız gerekir. Hepsiburada mağazası açmak için resmi şirket sahibi olmanız gerekir. Eğer henüz e-ticaret şirketiniz yoksa öncelikle hızlı bir şekilde şahıs şirketi kurabilirsiniz.

E-Ticarette şirket türleri hakkında daha fazla bilgiyi "E-Ticaret şirketi kurmak" yazımızda bulabilirsiniz.

Şirket bilgilerinizle birlikte Hepsiburada mağaza başvurusu yapabilirsiniz. Hepsiburada’da mağaza açmak için ihtiyacınız olan belgeler şunlardır;

 • Sözleşme: 17 sayfalık sözleşme. PDF olarak tek nüsha veya ZIP dosyası halinde.
 • Ek-3 Pazaryeri satıcı bilgileri formu: 7 sayfalık form doldurulmuş ve imzalanmış bir şekilde.
 • İşletme vergi levhası: İçinde bulunulan veya bir önceki vergi yılına ait.
 • İmza sirküleri
 • Son 6 aya ait faaliyet belgesi
 • Ticari sicil gazetesi: Unvan ve adres bilgileri; kaşe, vergi levhası ve faaliyet belgesi ile uyumlu.

ikas ile e-ticaret operasyonlarınızı tek panelden yönetin!

ikas ile e-ticaret sitenizdeki ve pazaryerindeki ürünlerinizi tek bir panelden yönetin! Toplu ürün yükleme, toplu fiyat belirleme ve satış yönetimi gibi birçok işlemi kolayca yapabilir, e-ticaret raporlarınızı görebilirsiniz.

ikas'ı ücretsiz denemek için tıklayın!