GittiGidiyor’da mağaza açmak artık çok kolay! 23 Eylül 2019 tarihi itibariyle yenilenen GittiGidiyor mağaza aboneliği sistemi ile GittiGidiyor’da mağaza açmak için artık yalnızca ücretsiz üyelik sahibi olmanız yeterli.

Ücretsiz GittiGidiyor üyeliğinizi oluşturduktan sonra tek yapmanız gereken, “Mağaza Aç” sekmesine giderek mağazanızı oluşturmak. Dilerseniz, yazıya devam etmeden önce buraya tıklayarak siz de GittiGidiyor mağazanızı açabilirsiniz. Mağazanızı oluşturduktan sonra mağaza yönetim panelinden mağazanıza markanızın logosunu ekleyebilir, mağazanızın adını ve açıklamasını değiştirebilir, ürünlerinizi listeleyebilirsiniz. 

GittiGidiyor’da artık mağaza açma ücreti yok!

GittiGidiyor yenilenen sistemi ile eski abonelik sisteminde sunduğu Temel, Pro, Mega, Mega+ ve Özel mağaza abonelik paketlerinin yerine artık tüm satıcılara ücretsiz standart ücretsiz mağaza opsiyonunu sunuyor. GittiGidiyor’un yeni koşullarını, Satıcı Bilgi Merkezi‘nden kendiniz de inceleyebilirsiniz.

GittiGidiyor’da mağaza açmak için yalnızca “Mağaza Aç” seçeneğine tıklamanız ve aşağıda açılan “Mağaza Aboneliği” ekranına mağazanızın adını ve mağazanızı tanıtan bir yazıyı girmeniz yeterli.

GittiGidiyor'da mağaza açmak.

Bu sayfada sizden istenilenleri yaptığınızda GittiGidiyor mağazanız artık açılmış olacak.

GittiGidiyor mağaza aboneliği.

Buraya dipnot olarak ekleyelim: GittiGidiyor, 23 Eylül 2019’dan önce ücretli mağaza abonelik paketlerinden alan herkese paralarını iade ediyor. 

GittiGidiyor’da ürün listeleme adımları.

GittiGidiyor’da mağaza açma ücreti olmadığı gibi, ürün listeleme de ücretsiz olarak yapılabiliyor. Tüm satıcılar, mağazalarını açtıktan sonra 10 bine kadar ürünü ücretsiz olarak ister topluca ister ayrı ayrı listeleyebiliyor.

GittiGidiyor’da ürün listelemek için hesabınıza giderek “Ücretsiz Listeleme Servisi”ne tıklayın ve açılan (aşağıda gösterilen) ekrandan ürünlerinizi toplu mu yoksa tek tek mi listeleyeceğinizi seçin.

GittiGidiyor ürün listeleme servisi erkanı.

“Satış Yap” ekranında ürününüzün kategorisini seçin. Burada ürünün kategorisi ve ürünü, açılan menülerden seçebiliyorsunuz. “Devam Et” dedikten sonra da ürünün rengini ve adedini seçin.

GittiGidiyor ürün kategorisi seçme.

GittiGidiyor’da ürün listelemenin ikinci aşaması olan “Ürün Açıklaması” bölümünde, ürünü tanımlamanız için sizden şunlar isteniyor:

 • Ürünün fotoğrafı veya fotoğrafları
 • Ürün başlığı ve alt başlığı
 • Ürünün özellikleri
 • Ürünün kimlik numaraları (GTIN ve MPN)
 • Açıklama
 • Satışta kalma süresi
 • Kargo bilgileri (Ücret, şehir, firma, ambalaj ölçüsü)
GittiGidiyor ürün açıklaması.

“Ön İzleme ve Onay” bölümünde, bir önceki bölümde girdiğiniz bilgilere göre GittiGidiyor’da ürününüzün nasıl listeleneceğini göreceksiniz.

GittiGidiyor ürün ön izlemesi

Ön izlemeyi de onayladıktan sonra son aşama olan “Ödeme” kısmına geleceksiniz. Ödeme kısmında ürünlerinizin görünürlüğünü artıracak ekstra listeleme özelliklerinden birini seçmek istemiyorsanız ürününüzü ücretsiz olarak listeleyerek süreci tamamlayabilirsiniz.

GittiGidiyor ürün listeleme ek ücretleri

Neden GittiGidiyor’da mağaza açmalısınız?

Türkiye’de internetten alışverişin çok büyük bir kısmı online pazaryerleri üzerinden gerçekleşiyor. Bu yüzden, potansiyel müşterilerinizi bulmak ve satışlarınızı artırmak için GittiGidiyor’da mağaza açmalısınız.

Birçok farklı kategoride ürünün bir arada ve uygun fiyatlarla bulunduğu online pazaryerleri haliyle internetten alışveriş yapanların en uğrak yerleri. Bir e-ticaret siteniz varsa bile, müşterilerinize ulaşabilmek ve rekabette yer alabilmek için GittiGidiyor başta olma üzere tüm online pazaryerlerini satış stratejinizin bir parçası haline getirebilirsiniz.

ikas ile GittiGidiyor’da ürün listeleme ve mağaza yönetimi çok kolay.

ikas ile GittiGidiyor mağazanızı ve tüm diğer pazaryerlerindeki mağazalarınızı tek tek veya bir arada kolayca yönetebilirsiniz. ikas, online pazaryeri yönetiminde size şunları sunuyor:

 • Tüm stoklarınızı ikas üzerinden, satış yaptığınız online pazaryerlerine tek tıkla aktarabilme/ürün listeleme kolaylığı.
 • Her satış sonrası otomatik stok güncellemesi.
 • Rakiplerinizin fiyatlarını takip ederek, sizin belirleyeceğiniz parametreler dahilinde dinamik fiyat güncellemeleri.
 • Kargo, sipariş ve fatura işlemlerini tek uygulamadan yönetebilme imkanı.
 • Tüm satışlarınızı tek bir ekrandan kolayca takip edebilme rahatlığı.

ikas ile fiziksel mağazalarınızı, e-ticaretinizi ve online pazaryerlerinizi ister tek tek ister bir arada nasıl yönetebileceğinizi öğrenmek için hemen tıklayın.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

Hepsiburada’da Mağaza Açmak İçin Güncel Rehber

GittiGidiyor’da Satış Artırmak İçin 6 Anahtar Yöntem

n11’de Mağaza Açmak İçin Yapmanız Gerekenler