Günümüzde dijital piyasada rekabet etmenin ve yeni müşterilere ulaşabilmenin en önemli adımlarından birisi arama motoru optimizasyonundan geçer. Arama motorları günümüzde hemen hemen her internet kullanıcısı tarafından kullanılmakta. 2020’de internetten kullanıcılarının %81’i arama motorlarını kullanarak bir ürün veya hizmet aradı. Bu aramaların %90’ı ise Google aracılığıyla gerçekleşiyor. Bunun için Google’da yer almak büyük önem taşısa da, sadece Google’da yer almak yeterli değil. Kullanıcıların %90’ı yaptığı bir arama sonucunda ilk çıkan ilk beş bağlantıya tıklıyor. Bu veri, Google’da ilk sayfada yer almanın önemini gösteriyor.

E-Ticarette SEO çalışmaları markanızı arama sonuçlarında ilk sırada çıkmasını sağlayan işlemlerdir. Çoğu dijital mağaza sahibi arama motoru optimizasyonunu sadece ana sayfa ve blog sayfaları için yapmakta. Fakat rekabetin oldukça yüksek olduğu e-ticarette tüm pazarlama yollarını kullanmanız gerekir. Bunun için uygulayabileceğiniz yollardan birisi de ürün sayfası için SEO yapmaktır. Böylece hedeflediğiniz tüm anahtar kelimelerde ve arama kalıplarında rekabet edebilirsiniz.

Bu yazımızda ürün sayfasi için SEO yapmaya dair tüm detayları ele alacağız. E-Ticarette adım adım SEO nasıl yapılır ve SEO hakkında bilmeniz gerekenleri inceleyeceğiz.

E-Ticarette ürün sayfası için SEO nasıl yapılır?
E-Ticarette ürün sayfası için SEO nasıl yapılır?

SEO nedir?

Dijital ticaretle uğraşan herkesin mutlaka kulak aşinalığı olduğu SEO, karmaşık bir konu olarak gözükse de aslında çok basit bir mantığa dayanır. SEO, İngilizcesi “Search Engine Optimization” olan bir pazarlama stratejisidir. Dilimize “arama motoru optimizasyonu” olarak geçen bu kavram, web sitelerinin arama motorları tarafından tanınması için uygulanır. En çok kullanılan arama motorunun Google olması sebebiyle bu yazımızda odaklanacağımız arama motoru optimizasyonu, Google için olacak.

SEO’yu daha iyi anlamak için Google’ın çalışma mantığını anlamak yardımcı olabilir. Google tespit ettiği bir web sitesine, “örümcek bot” (Web Crawler) olarak adlandırdığı robotları gönderir. Bu robotlar, web sitesinde yer alan tüm metin, görsel, bağlantılar gibi içerikleri tek tek inceler. İncelediği içeriklerde yer alan kelimelere ve bazı diğer teknik etkenlere göre web sitesini sınıflandırır ve dizine ekler. Yapılan bir aramada geçen anahtar kelimelere göre ilişkilendirdiği web sitelerini dizinden seçerek saniyeler içerisinde listeler.

E-Ticarette ürün sayfası için SEO nasıl yapılır?
E-Ticarette ürün sayfası için SEO nasıl yapılır?

SEO, arama motorunun web sitesini tanıma aşamasında daha doğru algılamasına ve sınıflandırmasına yardımcı olmak için yapılan pazarlama çalışmasıdır. Web sitenizle ve sektörünüzle ilgili anahtar kelimeler kullanarak Google’ın web sitenizi tanımasına ve hangi konularla alakalı olduğunu anlamasına yardımcı olabilirsiniz. Bunun yanında birçok daha teknik işlemi kapsayan SEO’nun temeli buna dayanır.

E-Ticaret sitenizde geniş kapsamlı bir SEO çalışması için "E-Ticaret SEO çalışmaları" yazımıza göz atabilirsiniz!

E-Ticaret SEO çalışmasının farkı nedir?

E-Ticaret için yapılan SEO ile standart web sitelerine yapılan lokal SEO çalışması arasında bazı farklar bulunur;

 • Lokal SEO sonuçları yapılan aramanın coğrafi konumundan etkilenir. Örnek olarak diş doktoru arıyorsunuz ve Google’da “dişçi” şeklinde arama yaptınız. Google size bulunduğunuz şehirdeki dişçileri listeleyecektir. E-Ticaret ise şehirler ve ülkeler arası yapılabildiği için “konumsuz SEO” yapılmalıdır.
 • Statik sayfalar için rekabet yüksektir fakat e-ticarette çok daha yoğun bir rekabet ortamı bulunur. Bu yüzden e-ticaret için SEO yaparken daha ofansif stratejiler izlemeli ve tüm SEO kanallarını kullanmalısınız.
 • Lokal SEO yaparken sayfa başlıklarında veya etiketlerde şehir ismi, mahalle ismi veya “yakınımda” gibi lokasyon belirten kalıplar kullanılır.
 • E-Ticaret için SEO yaparken “en ucuz”, “en iyi”, “indirimli” gibi kalıplar kullanılır.
 • Lokal SEO’da spesifik ürün ve hizmetlere odaklanılırken, e-ticarette tüm ürünler için ayrı SEO çalışması yapılabilir.
 • E-Ticaret sitelerinde SEO odaklı optimize edilecek daha çok içerik vardır. (SKU, stok durumu gibi)  Statik sayfalarda bu kadar detaylı içerik optimizasyonu yapmanıza gerek yoktur.
 • Statik sayfalar için SEO daha kolaydır. E-Ticarette çok fazla sayfa olması nedeniyle site içi bağlantılar ve çapraz bağlantılar daha zor ve karmaşıktır.
E-Ticarette ürün sayfası için SEO nasıl yapılır?
E-Ticarette ürün sayfası için SEO nasıl yapılır?

Ürün sayfası için SEO nasıl yapılır?

Ürün sayfalarınızda SEO çalışması yaparak ilgili aramalarda müşterileriniz karşısına doğrudan ürünlerinizi çıkartabilirsiniz. Belirli bir arama sonucunda müşterilerinizi ana sayfa yerine ürün sayfasının çıkması dönüşüm oranlarını artıracaktır. Ürün sayfalarınıza SEO çalışması yapmaya başlamadan önce web sitenize  teknik optimizasyon yaparak SEO uyumlu bir hale getirdiğinizden emin olun. Bunun için bazı temel adımları uygulamış olmanız gerekir. Bu temel adımlardan sonra ürün sayfalarınız için yapacağınız SEO çalışmalarına başlayabilirsiniz.

E-Ticarette ürün sayfası için SEO nasıl yapılır?
E-Ticarette ürün sayfası için SEO nasıl yapılır?

Teknik SEO optimizasyonu

SEO çalışmalarına başlamadan önce web sitenizin teknik altyapısının SEO uyumlu olduğundan mutlaka emin olmalısınız. Bunun için uygulamanız gereken birkaç önemli adım bulunmakta;

 • İndeksleme dosyalarının bulunması: Yukarıda Google’ın web sayfalarını nasıl tanıdığından bahsetmiştik. Google’ın tarama robotlarının web sitenizi bulabilmesi için sitenin kaynak kodlarında bulunması gereken dosyalar vardır. robots.txt ve .htaccess olarak adlandırılan dosyaların bulunmaması halinde Google robotları web sitenizi bulamayacaktır.
 • 2020 yılında internet kullanımında mobil trafik oranı %50.81 ulaşarak masaüstünü geride bıraktı. Önümüzdeki yıllarda bu oranın daha da artması bekleniyor. Mobil kullanımındaki bu yükselişe ayak uydurmak için Google, “mobile first” yani “mobil öncelikli” indeksleme yapacağını duyurdu. Artık arama sonuçlarında mobil uyumlu sayfalar daha önce listelenecek. Bu yüzden web sitenizin mutlaka mobil uyumlu olması gerekir.
 • Google araştırmalarına göre bir web sitesi üç saniye içerisinde açılmazsa ziyaretçilerin %32’si açılmasını beklemeden o sayfayı kapatıyor. Kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek için Google algoritmasına getirdiği güncelleme ile sayfa yüklenme hızı yüksek olan bağlantıları daha üst sıralarda listeliyor. Web sitenizin hız performansını artırmak SEO çalışmalarınız açısından fayda sağlayacaktır.

Bu teknik gereksinimleri sağladıktan sonra SEO çalışmalarınıza başlayabilirsiniz. Sizlere “E-Ticaret SEO çalışmaları” yazımızda anahtar kelime analizinden bahsetmiştik. Şimdi ise ürün odaklı anahtar kelime çalışması yapmalısınız.

E-Ticarette ürün sayfası için SEO nasıl yapılır?
E-Ticarette ürün sayfası için SEO nasıl yapılır?

Ürün odaklı anahtar kelime analizi

Anahtar kelime analizi, SEO çalışmalarının en önemli basamağıdır. Google’ın web sitenizi tanıması için gerekli olan anahtar kelimelerin tespit edilmesi ve kullanılmasıdır. Arama motoru kullanıcılarının arama yaparken kullandığı kalıplar bulunur. Google bu arama kalıplarını, aranma ve içerik yoğunluğuna göre kaydeder. Kendi sektörünüzdeki arama kalıpları sizin SEO stratejinizin temelini oluşturur.

Fakat ürün sayfalarında SEO yaparken bu kalıplardan daha farklı bir anahtar kelime stratejisi izlemeniz gerekir. Statik sayfalarda arama kalıplarını anahtar kelime olarak kullanırken, e-ticaret ürün sayfalarında bu kalıpların yanında ürün özelliklerini de anahtar kelime olarak kullanmanız gerekir. Gelin bu işlemi biraz daha detaylandıralım.

Web sitenizde ana sayfa, kategoriler, hakkımızda ve sıkça sorular sorular sayfaları gibi statik sayfalarda SEO çalışması yaparken arama kalıplarını kullanırsınız. Örnek olarak bir bisiklet mağazasını ele alalım.

E-Ticarette ürün sayfası için SEO nasıl yapılır?
E-Ticarette ürün sayfası için SEO nasıl yapılır?

Eğer bisiklet satan bir dijital mağazanız varsa, statik sayfalarınızda daha genel aramalar için çalışma yapmalısınız. Google Keyword Planner ile yaptığımız hızlı bir araştırma ile bisiklet sektöründe en çok kullanılan anahtar kelimelerin şunlar olduğunu görüyoruz;

“bisiklet mağazası”, “bisiklet fiyatları”, “bisiklet satın al”, “bisiklet modelleri”

Bu durumda web sitenizdeki statik sayfalarda ve blog yazılarında bu anahtar kelimeleri kullanarak aramalarda üst sıralarda yer almayı hedefleyebilirsiniz. Bulduğunuz bu anahtar kelimeler ile “Bisiklet fiyatları ne kadardan başlar?” veya “Türkiye’de en iyi bisiklet rotaları” gibi içerikler üreterek bisiklet kelimesinde web sitenizin otoritesini artırmaya çalışırsınız.

Fakat ürün için yapılan SEO çalışması biraz daha farklıdır. Ürün sayfalarınızı doğrudan ürün arayan kullanıcılar için optimize etmelisiniz. Bunun için arama kalıplarının yanı sıra ürün özelliklerini belirten anahtar kelimeleri de kullanmanız gerekir.

Örneğimize yine bisikletle devam edelim. Satmak istediğiniz bisikletin özellikleri şunlar olsun;

Marka: ikasbike x1

Renk: Mavi

Tip: Dağ bisikleti

Öne çıkan özellikler: 21 vites, karbon gövde, disk fren

Bu durumda bu sayfanın odak anahtar kelimesi “ikasbike x1 satın al” gibi arama kalıbının yanında, “ikasbike X1 21 vites, karbon gövde, disk frenli mavi dağ bisikleti” olmalıdır. Google kullanıcıları, “mavi dağ bisikleti” veya “21 vitesli dağ bisikleti” yazdığında sayfanızı bulacak şekilde SEO çalışması yapılmalıdır.

Bu doğrultuda ürün sayfalarınız için ayrı olarak anahtar kelime analizi yapabilirsiniz. Böylece sadece ana sayfanızla değil tüm ürün sayfalarınızla arama sonuçlarını domine etmeyi deneyebilirsiniz.

E-Ticarette ürün sayfası için SEO nasıl yapılır?
E-Ticarette ürün sayfası için SEO nasıl yapılır?

Rakiplerinizin SEO stratejilerini analiz edin

Rakip analizi SEO çalışmalarınızın başarıya ulaşması için önemli bir adımdır. Arama sonuçlarında hangi sayfaları geçmeye çalıştığınızı inceleyerek onlardan daha iyi bir SEO çalışması yapmayı hedeflemelisiniz. Rakiplerinizin sayfalarındaki eksikleri bularak kendi sayfanızda o eksikleri tamamlayabilir ve o sayfaların üst sıralarına yerleşebilirsiniz.

Rakip analizi yaparken öncelikle hedefinizi belirlemelisiniz. Ne yazık ki Trendyol, Hepsiburada gibi pazaryerleri milyonlarca kişilik trafikleri ile çoğu arama sonucunda en üst sıraları domine ediyor. Pazaryerlerinden sıra kapmanız neredeyse imkansızdır. Pazaryerleri yerine perakende e-ticaret sitelerini incelemek daha tutarlı SEO hedefleri koymanızı sağlar. Rakiplerinizin e-ticaret sitesini incelerken anahtar kelimeleri nasıl kullandıklarına ve eksik içeriklerine odaklanabilirsiniz. Örnek olarak rakiplerinizin ürün açıklamalarında video yok ise siz ürün açıklamalarınıza videolar ekleyerek onlardan daha fazla içerik sunmaya çalışabilirsiniz.

E-Ticarette ürün sayfası için SEO nasıl yapılır?
E-Ticarette ürün sayfası için SEO nasıl yapılır?

Ürün sayfası optimizasyonu

Anahtar kelimelerinizi belirledikten ve rakiplerinizi inceledikten sonra ürün sayfalarınızda SEO yapmaya başlayabilirsiniz. Ürün sayfalarında SEO ayarları yaparken dikkat etmeniz gereken birçok ince detay bulunur. Bu detaylar çok ufak ayrıntılar gibi gözükse de birleştiğinde SEO çalışmalarının bütününü oluşturur. Ürün sayfalarınızın SEO değerini artırmak için yapabileceğiniz işlemleri birlikte inceleyelim;

URL uzantısı optimizasyonu

Ürün sayfalarınızı oluştururken unutmamanız gereken önemli işlemlerden biri URL uzantılarını SEO odaklı optimize etmektir. Eğer özel bir SEO aracı kullanmıyorsanız dijital mağazanızda oluşturduğunuz bir ürünün URL bağlantısı şu şekilde gözükecektir;

http://www.example.com/product_id=98766_AUF

Otomatik olarak oluşturulan bu tarz URL bağlantılarını optimize ederek sayfanızın SEO değerini yükseltebilirsiniz. Sayfalarınızın URL bağlantılarını düzenlerken dikkat etmeniz gereken detaylar şunlardır;

 • URL uzantısının içerisinde ilk kategori sonra ürün adı veya anahtar kelime geçmelidir.
 • Kelimeler arasına “-“ koyarak ayrılmalıdır.
 • Sadece küçük harf kullanılmalıdır.
 • Türkçe karakter kullanılmamalıdır.
 • Ürün özelliklerini veya markasını URL içerisinde geçirebilirsiniz.

URL uzantınızı bu detaylara dikkat ederek düzenlediğinde ortaya çıkacak bağlantı şöyle olmalıdır;

http://www.example.com/bisikletler/dag-bisikletleri/ikasbikex1-21-vites-dag-bisikleti

Bu şekilde düzenlediğiniz URL uzantıları ile Google sayfanın konusunu daha kolay anlayacaktır.

E-Ticarette ürün sayfası için SEO nasıl yapılır?
E-Ticarette ürün sayfası için SEO nasıl yapılır?

<h> etiketi kullanımı

<h> etiketleri sayfanızdaki başlıkları belirleyen etikettir. İngilizcede "başlık" anlamına gelen “heading” kelimesinin kısaltması olan H etiketlerini doğru şekilde kullanmak çok önemlidir. Google botları sayfanızı tararken, sayfanın ana konusunu bu başlıklardan alacaktır. <h> etiketlerinizi arama motorlarına göre optimize etmek sayfanızın SEO değerini büyük ölçüde artıracaktır.

<h> etiketi h1, h2, h3 ve h4 olarak dörde ayrılır. H1 sayfanızın ana başlığını içerirken diğer <h> etiketleri alt başlıkları oluşturur. Bu yüzden sayfanızda H1 etiketini sadece sayfa başlığında kullanılmalı, açıklama kısmında h2 etiketinden başlanarak hiyerarşik yapıya uygun kullanılmalıdır.

<h1> ikasbike X1, 21 Vites Dağ Bisikleti <h1>

<h2> Karbon gövdeli bisiklet ile hiç bir zaman yolda kalmazsınız! <h2>

<h3> ikasbike X1 bisiklet özellikleri <h3>

Ürün ve sayfa başlığı optimizasyonu

Ürün başlığı, hem arama motorlarının ürününüz özelliklerini anlaması hem de arama motoru sonuçlarında ziyaretçilerin dikkatini çekebilmek için önemlidir. Ürün başlıklarını yazarken hem ürün özelliklerini hem de anahtar kelimelerinizi bir arada kullanarak SEO otoritenizi güçlendirebilirsiniz.

Sayfa başlıklarınızı yazarken uygulayabileceğiniz iki format bulunur. Birincisi, eğer sattığınız ürünün markası önemliyse ve bunu vurgulamak istiyorsanız başlığınızda kullanabilirsiniz. Bu formatta başlığınızı yazarken “marka-model-özellik-anahtar kelime” şeklinde ilerleyebilirsiniz.

ikas bike (marka) x1 (model) 21 vitesli (özellik) dağ bisikleti (anahtar kelime)

Eğer ürünün markası yerine hedef kitlenize sunduğu çözüm veya değeri öne çıkartmak istiyorsanız ürün markası yerine anahtar kelime odaklı bir başlık oluşturabilirsiniz.

En uygun fiyatlı dağ bisikleti (anahtar kelime) ikas bike x1 (marka) ile çevreyi koruyun! (değer)

Bu başlık aynı zamanda bir arama sonuçlarında sayfanızın nasıl görüleceğini de belirler. Bu yüzden ilgi çekici ve teşvik başlıklar hazırlamaya çalışmalısınız.

E-Ticarette ürün sayfası için SEO nasıl yapılır?
E-Ticarette ürün sayfası için SEO nasıl yapılır?

Ürün açıklaması

Ürün açıklaması SEO çalışmalarınız için en önemli alanlardan birisidir. Sayfanın genel içeriği bu kısımda yer alır. Rakiplerinizden öne çıkmak için ürün açıklamaları kısmını iyi değerlendirmelisiniz. Eğer ürün açıklaması rakipleriniz ile aynı ise, domain otoritesi sizin sitenizden yüksek olan sayfaları geçmeniz imkansızdır. Bu yüzden özgün içerikler oluşturarak rakiplerinizden fark yaratmalısınız.

SEO çalışmalarında anahtar kelime kullanımı çok önemli olsa da, Google sayfaları içerik kalitesine göre sıralar. NLP (Natural Language Processing) adı verilen, doğal dil kullanımını yapay zeka ile işleyebilen bir algoritma kullanan Google, kullanıcılarına aradıkları bilgiyi en detaylı ve anlaşılır şekilde sunmaya çalışır. Bu yüzden “Black Hat SEO” olarak bilinen, aldatıcı anahtar kelime kullanımı ve diğer gayrimeşru taktikleri kullanmak yerine içerik kalitesine odaklanmalısınız.

Google algoritmasının kullanıcılarına en iyi deneyimi yaşatmaya çalıştığından bahsettik. Bu yüzden “Bisiklet özellikleri nelerdir?” araması yapan bir kişiye, bisiklet özellikleriyle ilgili tüm bilgileri tek bir sayfada sunar. Bu yüzden içerik uzunluğuna ve işe yarar bilgiler vermeye özen göstermelisiniz. Ürün açıklamasının uzunluğu konusunda standart bir kural yoktur. Fakat en az 300 kelime olmalıdır. Ürün açıklaması yazarken dikkat edebileceğiniz bazı ipuçları şunlardır;

 • Okunabilirliğe önem verin. Google algoritması sayfaları listelerken okunabilirlik seviyesini de hesaba katar. Bu yüzden her <h> başlığı altındaki yazılarınızın 200-300 kelimeyi geçmemesine önem verin.
 • Her 100 kelimede bir anahtar kelime kullanın. Yani toplam 300 kelimelik bir içerikte 3 kere anahtar kelime kullanmalısınız. Anahtar kelimelerin fazla ve gereksiz kullanımı Google’ın sayfanızı spam veya bot olarak algılamasına neden olabilir.
 • Yazım yanlışları yapmamaya özen gösterin. Google sayfanızda yazım yanlışı tespit ederse sıralamanız düşecektir.
 • <h> başlıklarında en az 1 kere anahtar kelime kullanın.
E-Ticarette ürün sayfası için SEO nasıl yapılır?
E-Ticarette ürün sayfası için SEO nasıl yapılır?

Görsel optimizasyonu

Ürün görselleri e-ticaretin en önemli elemanlarından birisidir. Uzaktan satışta müşterilerinize ürünü tanıtmanın en önemli yollarından birisi detaylı ürün görselleri kullanmaktır. Fakat ürün görsellerinizi SEO gücünüzü artırmak için de kullanabilirsiniz.

Web sitenize görsel yüklerken sizden açıklama ve alt açıklama yazmanız istenir. Bu açıklamalarda anahtar kelimelerinizi kullanarak hem sayfanızın SEO gücünü artırabilir hem de Google görsel arama sonuçlarında yer alabilirsiniz.

Görsel optimizasyonunun bir diğer önemli etkisi ise yüklenme hızıdır. Google algoritması sıralama yaparken bağlantıların yüklenme hızını da hesaba katar. Bu yüzden büyük boyutlu görsellerinizi sıkıştırarak küçülterek sayfanızın yüklenme performansını iyi bir düzeyde tutmalısınız.

E-Ticarette ürün sayfası için SEO nasıl yapılır?
E-Ticarette ürün sayfası için SEO nasıl yapılır?

Ürün şeması

Ürün şeması, yapısal şema veya yapısal veri şeması olarak bilinen bir kod grubudur. Google robotlarının sayfanızı daha kolay tanımasını sağlar. Yazı içeriğinin ve linklerin yanı sıra ürün veya sayfa hakkında fazladan bilgi sağlayarak arama sonuçlarında sayfanız hakkında daha fazla bilgi gösterir. Sayfalarınız “Rich Snippet” özel bir kutucuk içerisinde listelenir. Arama sonuçlarında bağlantılarınızın rakiplerinizden farklı olarak ek bilgiler içerisinde çıkması dijital mağaza trafiğinizi hızlı bir şekilde artıracaktır.

Yapısal veri şemaları üç farklı formatta düzenlenebilir;

 • JSON-LD: HTML kodları içerinde yer alan bir JavaScript kodudur.
 • RDFa: HTML5 etiketleri kullanarak şema oluşturur.
 • Microdata: Açık kaynaklıdır ve içerik ögelerini sınıflandırmak için kullanılır.

Yapısal veri şemaları kodlardan oluştuğu için kişilerin gözüne zor gözükse de hızlı bir şekilde yapısal veri şeması oluşturmanızı sağlayan web siteleri bulunmakta;

Yapısal veri şeması düzenlemek hem arama sonuçlarında sıranızı yükseltir hem de web trafiğinizi artırır.

E-Ticarette ürün sayfası için SEO nasıl yapılır?
E-Ticarette ürün sayfası için SEO nasıl yapılır?

Meta açıklamaları optimize edin

Çoğu kişinin göz ardı etmesine rağmen meta açıklamalar çok yararlı ve kullanışlı bir özelliktir. Meta verileri, bağlantılarınızın arama motorunda nasıl gözükeceğini ayarlar. Böylece sayfa başlıklarınızı ve açıklamasını arama motorlarına özel olarak optimize edebilirsiniz.

Meta açıklamaları yazarken dikkat etmeniz gereken bazı ipuçları şunlardır;

 • Ürün adının ve anahtar kelimenizin meta açıklamalarda yer aldığından emin olun.
 • Meta açıklamalarına veya meta başlığına “Ücretsiz kargo”, “2 yıl garanti” gibi ekstra bilgiler ekleyerek kullanıcıların dikkatini çekebilirsiniz.
 • Meta başlığının 70 harfi geçmediğinden emin olun.
 • Meta açıklamasının 170 harfi geçmediğinden emin olun.
 • Ziyaretçileri web sitenize tıklamaya ikna edecek “hemen al”, “daha fazlası için tıkla!” gibi kalıplar kullanabilirsiniz.

Bu adımları izleyerek e-ticaret sitenizdeki ürün sayfalarında arama motoru optimizasyonu yapabilirsiniz.


ikas ile e-ticaret operasyonlarınızı tek panelden yönetin!

ikas ile e-ticaret sitenizdeki ve pazaryerindeki ürünlerinizi tek bir panelden yönetin! Toplu ürün yükleme, toplu fiyat belirleme ve satış yönetimi gibi birçok işlemi kolayca yapabilir, e-ticaret raporlarınızı görebilirsiniz.

ikas'ı ücretsiz denemek için tıklayın!