Siz perakendeci KOBİ’ler için e-ticarette daha çok müşteriye ulaşabilmenin, markanızı ve ürünlerinizi tanıtarak satışlarınızı artırabilmenin yegane yolu online pazaryerlerinde satış yapmak. Ne kadar çok pazaryerinde mağaza açarsanız, aynı oranda çok müşteriye ulaşma ve daha çok ürün satma şansınız olur. Dünyanın e-ticaret devi Amazon, amazon.com.tr ile geçen yıl Türkiye pazarına girerek, sizlere ürünlerinizi sergileyebileceğiniz bir pazaryeri alternatifi daha sunmuştu.

Her ne kadar Amazon Türkiye henüz diğer pazaryerleri kadar çok trafik almasa da hem prestij hem de görünürlüğü artırmak için burada da bir mağaza açarak ürünlerinizi listelemeniz son derece önemli. Biz de sizin için bu yazımızda, Amazon Türkiye satış komisyonları ve mağaza açma ücretlerini listeledik.

Amazon Türkiye abonelik ücreti nedir?

Amazon Türkiye’de satış yapabilmek için aylık 99 ₺ + KDV sabit dükkan ücreti bulunuyor. Ancak, Amazon Türkiye açıldığı 2018 yılından bu yana, Türkiye’ye giriş kampanyası altında satıcılardan sabit mağaza ücreti almıyor. Bu da demek oluyor ki şu anda Amazon Türkiye’ye kayıt olarak ücretsiz satış yapmaya başlayabilirsiniz. Amazon Türkiye’de satış yapabilmek için sabit ücret ödemeseniz de bir şirket sahibi olmanız gerektiğini belirtmeden geçmeyelim.

Not: Amazon Türkiye satıcılardan herhangi bir ürün listeleme ücreti de alınmıyor.

Amazon Türkiye satış komisyon oranları

Her ne kadar Amazon Türkiye’de aylık sabit bir ücret veya ürün listeleme ücreti ödemeniz gerekmese de Amazon Türkiye her satışta sizden belli miktarda bir komisyon alıoyor. Amazon Türkiye’nin satılan ürün başına kategorilere göre değişen komisyon oranları ise şu şekilde:

KategoriKomisyon Oranı
Fotoğraf Makinesi%6
Cep Telefonu%6
Giyim%10
Bilgisayar%6
Elektronik%6
Elektronik Aksesuarlar%10
Kişisel Bakım Cihazları%10
Yapı Market, Mutfak Eşyaları ve Dekorasyon%10
Mutfak (Küçük Ev Aletleri)%6
Oyuncaklar ve Oyunlar%10
Kitaplar%10
Bebek Ürünleri (Giyim hariç)%10
Ofis Ürünleri%10
Spor%10
Ayakkabılar, Kol Çantaları ve Ayakkabı Aksesuarları%10

Pazaryerlerinizi ikas ile yönetin!

Çok yakında sizlere sunacağımız Amazon entegrasyonu sayesinde ürünlerinizi, diğer pazaryerleri ile birlikte Amazon Türkiye’de de tek tuşla kolayca listeleyebilecek ve tüm pazaryerlerinde satışlarınızı tek uygulamadan rahatça takip edebileceksiniz.

ikas pazaryeri entegrasyonunu 14 gün ücretsiz denemek için tıklayın!

Pazaryerleri hakkında işinize yarayabilecek diğer yazılarımız:

Trendyol 2020 Komisyon Oranları

GittiGidiyor Komisyon Oranları 2020

n11’de Mağaza Açmak İçin Yapmanız Gerekenler